ČNB zasahuje. Sazby hypoték půjdou nahoru!

Česká národní banka téměř deset let držela svoji základní úrokovou sazbu na samém dnu. Nyní se to změnilo. Ke zvýšení banka přistoupila 3.8.2017 na svém zasedání bankovní rady. Sazba se tak ze svých 0,05% zvýšila o dvě desetiny na konečných 0,25%.

ČNB 0,05%

Na co to bude mít vliv? Kterých finančních produktů se to bude týkat? Samozřejmě že se zvýšení neomylně promítne do sazeb hypoték a dalších spotřebitelských úvěrů. Hypotéky jsou historicky méně ziskovým produktem než tomu bylo v minulosti. Změna nenastane ze dne na den, ale banky ke změnám přistoupí postupně. Zatím se nemusíme obát ničeho zásadního. Sazby se nyní pohybují do 2%,což je stále super.

Co by většina klientů bank ale uvítala, je lepší úročení na spořících účtech nebo termínovaných vkladech. Zde se ještě před pěti lety úročení pohybovalo okolo 3%. To postupem času klesalo až na 0,2% nebo na neuvěřitelnou nulu. Změní se to? Určitě ano, ale s menší rychlostí než se kterou banky přistoupí k navyšování sazeb u úvěrů.

money-2180330_1280

Pokud vás článek zaujal, máte dotazy nebo náměty, prosím volejte nebo pište.

Josef Jech
Pomáhám lidem plnit si své sny o novém bydlení. Specializuji se na financování montovaných dřevostaveb.Můj příběh si přečtěte zde>>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů