Je úroková sazba 1,99% dnem pro hypotéky?

Není to tak dávno, co nám banky tvrdily, že sazba 3,0% je hraniční dolů už to nikdy nepůjde. A máme tu informace z poloviny dubna tohoto roku, že úroková sazba 1,99% byla sice jeden měsíc akční, ale v současné době se stává standardní.

Banky sazbu budou nabízet bez větších podmínek a k tomu vám přibalí odhad nemovitosti a zpracování úvěru zdarma.

Kam mohou sazby ještě klesat? Je to neomezené? Určitě ne. Minimem vždy budou marže bank a sazby České národní banky. Pokud sazby ČNB, za kterých si banky peníze půjčují, půjdou až k nule, těšte se na nový standard 1,79%. Kam až můžou banky své marže snížit, při očekávání „návratu k lepším časům“ v létě 2016? To jsou informace, které si banky drží pod pokličkou v nejvyšších patrech.

Co z toho vyplývá pro nás klienty?

Minimálně celý rok se obrat v úrokových sazbách směrem vzhůru konat nebude.

Ten, kdo si naplánovat koupi nebo výstavbu nemovitosti na tom může jenom vydělat.

Kdo doposud přemýšlel nad tím, že úvěr je opravdu drahý a že ho zruinuje, tato obava odpadá.

Tak jako v roce 2007 rostly počty zájemců o koupi, protože ceny nemovitostí rostly. V dnešní době to analogicky evokuje myšlenku, proč nenakupovat nemovitosti znovu, když je úrok tak nízko.

Hypotéky jsou téměř na dně a ceny nemovitostí spíše stagnují. Proč toho nevyžít? Brzdou je stále ekonomika a potažmo peněženky obyvatelstva. Každý musí zvážit, jestli na to má nejen krátkodobě, ale i s výhledem do budoucna. Hypotéky nejsou na pár let, ale většinou na celý život.

Pixmac000084138306

Josef Jech
Pomáhám lidem plnit si své sny o novém bydlení. Specializuji se na financování montovaných dřevostaveb.Můj příběh si přečtěte zde>>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů